SSK – Podnetný mapovateľ krajanských prostredí

Od piatka 6. do nedele 8. júla 2018 sa konali Folklórne slávnosti pod Poľanou v Detve a v rámci slávností aj piaty Krajanský dvor za účasti okolo stovky krajanov z piatich štátov – Francúzska, Chorvátska, Maďarska, Srbska a Ukrajiny. Medzi bohatou ponukou krajanských spolkov sa našiel aj Slovenský svetový kalendár, ktorý návštevníkom ponúkol nie len nevšedné čítanie, ale aj zaujímavé darčeky v podobe tričiek, šálok a odznakov Kalendára.

Kalendár na malom javisku detvianskeho amfiteátra odprezenovala redaktorka Katarína Mosnáková-Bagľašová. V správe z tohto podujatia pracovník Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Ľudivít Pomichal napísal nasledovne:
“Katarína Mosnáková Bagľašová prezentovala Slovenský svetový kalendár na rok 2018 a jeho dosah – národný, myšlienkovo-informačný, ale a emotívno-čitateľský pre celý krajanský svet. Kalendár, ktorý sa rodí v Báčskom Petrovci pod šéfredaktorskou taktovkou Vladimíra Valentíka, sa vo svojom druhom ročníku stal podnetným mapovateľom krajanských prostredí, pričom aj vďaka svojej žánrovej pestrosti potvrdzuje aj svoju ďalšiu opodstatnenosť. A tak aj týmto predstavením sa roztvoril náruč pozvania aj pre nových spoluautorov.”

Tento záznam bol publikovaný v Aktuality a označený . Uložiť odkaz do záložiek.